$160
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 11972986 |
| MPN: | w2760 |
| GTIN: | 746775041717 |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 18 in |
| Doll Size: | 11 in |
| Item Width: | 13 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Straight |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2010 |
| Vintage: | Yes |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Bendable Limb Removable Clothes nib playset |
| Unit Quantity: | 1 doll playset |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Accessories Animal Figure Doll |
| Material: | Cloth Plastic Vinyl |
| Franchise: | barbie i can |
| Series: | barbie i can |
| Type: | Doll Playset |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Adult Teens Youth |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 2010-2019 |
| Product Line: | Mattel Barbie I Can Zoo Doctor Playset Barbie Vet |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.