$68
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 11964593 |
| MPN: | B0836 |
| Doll Hair Color: | Dark Brown |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Occasion: | All Occasions |
| Number of Pieces: | 1 |
| Year Manufactured: | 2002 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Limited Edition |
| Character: | Barbie |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Doll |
| Material: | Vinyl |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Hispanic/Latino |
| Doll Age Group: | Adult Teens |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Item Weight: | 4 lb |
| Product Line: | Designer Editions |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.