$81
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Disney Princess |
| SKU: | 11960542 |
| MPN: | 235091 |
| GTIN: | 192995235090 |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Color: | Ariel |
| Size: | 11.5" |
| Item Length: | 11 in |
| Doll Size: | 11 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Straight |
| Occasion: | All Occasions |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Shipping: | Free Express United States Shipping |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Ariel Disney Princess The Little Mermaid |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Accessories Doll Outfit Shoes |
| Material: | Plastic |
| Franchise: | Little Mermaid |
| Series: | Mermaid Series |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Youth Teens |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 2020-Now |
| Country of Origin: | United States |
| Product Line: | Disney ily |
ABOUT Disney Princess
Kids can celebrate the most magical adventures with dolls and playsets inspired by the empowered heroines they love! Disney Princess is a very popular unique toys collection.