$81
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 11907562 |
| Item Length: | 16 in |
| Produktart: | Modepuppe |
| Verpackung: | Original (geöffnet) |
| Besonderheiten: | Collector Edition Limitierte Auflage |
| Year Manufactured: | 1998 |
| Haarfarbe der Puppe: | Blond |
| Vintage: | Yes |
| Herstellernummer: | 20647 |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Limited Edition |
| Herstellungszeitraum: | 1990-1999 |
| Serie: | Rendezvous Barbie |
| Character: | Barbie |
| Puppengröße: | 290 mm |
| Set Includes: | Accessories Doll |
| Augenfarbe der Puppe: | Grün |
| Franchise: | Barbie |
| Charakter: | Barbie |
| Geschlecht der Puppe: | Mädchenpuppe |
| Marke: | Mattel |
| Type: | Fashion Doll |
| Thema: | Mode & Schönheit |
| Set enthält: | Puppe |
| Packaging: | Original (Opened) |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 1990-1999 |
| Verkaufseinheit: | Einzelne Einheit |
| Herstellungsjahr: | 1998 |
| Item Weight: | 3 lb |
| Product Line: | limited edition |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.