$385
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Hasbro |
| SKU: | 11902206 |
| GTIN: | 0653569110989 |
| Model: | Transformers Optimus Prime Voice Changer |
| Color: | Multicolor |
| Item Length: | 12 in |
| Item Width: | 9 in |
| Year Manufactured: | 2006 |
| TV Show: | Transformers |
| Personalize: | No |
| Sport: | Boxing |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Item Height: | 11 in |
| Features: | Transforming Talking |
| Featured Person/Artist: | Optimus Prime |
| Animation Studio: | DreamWorks Animation |
| Movie: | Transformers |
| Character: | Optimus Prime |
| Signed: | No |
| Material: | Plastic |
| Scale: | 1 1 (Life Size) |
| Franchise: | Transformers |
| Series: | Transformers |
| Type: | Action Figure |
| Transformer Faction: | Autobot |
| Theme: | Transformers & Robots |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
ABOUT Hasbro
Hasbro is a global branded entertainment leader whose mission is to entertain and connect generations of fans through the wonder of storytelling and exhilaration of play. Hasbro delivers engaging brand experiences for global audiences through gaming, consumer products and entertainment, with a portfolio of iconic brands.