$282
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 11869710 |
| MPN: | 18900 |
| GTIN: | 074299189005 |
| Item Length: | 14 in |
| Item Width: | 14 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 1998 |
| Vintage: | Yes |
| Unit Type: | lb |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Vintage |
| Unit Quantity: | 5 |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie Accessories |
| Era/Year: | 1998 |
| Set Includes: | Magic Kitchen & Accessories |
| Material: | Hard Plastic Plastic |
| Franchise: | Kitchen |
| Series: | Barbie Cooking Magic |
| Type: | Doll Playset |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Kitchen |
| Item Weight: | 5 lb |
| Product Line: | Barbie Collector |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.