$76
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Transformers |
| SKU: | 11867830 |
| Color: | Multicolor |
| Item Length: | 12" |
| Item Width: | 10.5" |
| Movie: | Transformers |
| Character: | Optimus Prime |
| Signed: | No |
| Material: | Plush |
| Year Manufactured: | 2022 |
| Franchise: | Transformers |
| TV Show: | Transformers |
| Personalize: | No |
| Series: | Transformers |
| Type: | Plush Action Figure |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Item Height: | 13" |
| Theme: | Transformers & Robots |
| Features: | Transforming |
| Time Period Manufactured: | 2020-Now |
| Unit Quantity: | 1 |
ABOUT Transformers
Transformers is a media franchise produced by Hasbro toy company. It primarily follows the heroic Autobots and the villainous Decepticons, two alien robot factions at war that can transform into other forms, such as vehicles and animals.