$80
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Transformers |
| SKU: | 11834498 |
| MPN: | F3162 |
| GTIN: | 0195166181608 |
| Model Number: | F3162 |
| Model Name: | Arcee |
| Model: | F3162 |
| Color: | Pink |
| Size: | 4.5 Inch |
| Item Length: | 2.5 in |
| Item Width: | 5.5 in |
| Set Name: | Studio Series |
| Item Package Quantity: | 1 |
| Toy Figure Type: | Action Figure |
| Outer Material: | Plastic |
| Finish Type: | Shimmery |
| Part Number: | F3162 |
| Style: | Deluxe |
| Animal Theme: | Bear |
| Target Gender: | Unisex |
| Assembly Instructions: | Included |
| Included Components: | Figure |
| Language: | English |
| Number Of Pieces: | 1 |
| Subject Character: | Arcee |
| Collection: | Reptiles |
| Team Name: | Autobots |
| Edition: | Collectible Primary Packaging |
| Customer Package Type: | Ffp |
| Scale Name: | 4.5-Inch |
| Play Activity Location: | Tabletop |
| Target Audience Keyword: | Boys |
| Unit Count: | 1.0 |
| ISBN: | 5010993979257 |
| Package Dimensions LxWxH: | 7.48x5.59x2.52 Inches |
| Weight: | 0.35 Pounds |
| Character: | Bumblebee Robot |
| Vehicle Type: | Ship |
| Year Manufactured: | 2022 |
| Scale: | 1 12 |
| Material: | Plastic |
| Franchise: | Transformers |
| Sport: | Boxing |
| Type: | Action Figure |
| Transformer Faction: | Autobot |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Item Height: | 8.62 in |
| Theme: | Transformers & Robots |
| Features: | Transforming Boxed |
| Time Period Manufactured: | 2020-Now |
| Manufacturer Maximum Age: | 1188.0 |
| Manufacturer Minimum Age: | 96.0 |
ABOUT Transformers
Transformers is a media franchise produced by Hasbro toy company. It primarily follows the heroic Autobots and the villainous Decepticons, two alien robot factions at war that can transform into other forms, such as vehicles and animals.
YOU MIGHT ALSO LIKE