$92
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 11658288 |
| GTIN: | 074299156212 |
| Doll Hair Color: | Brown |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Wavy |
| Number of Pieces: | 1 |
| Occasion: | Christmas |
| Year Manufactured: | 1996 |
| Vintage: | Yes |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Special Edition |
| Unit Quantity: | 1 |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Doll |
| Material: | Plastic |
| Franchise: | Barbie |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Celebrity |
| Time Period Manufactured: | 1990-1999 |
| Item Weight: | 1.5 lb |
| Product Line: | Yuletide Romance |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.