$218
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 11629126 |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 13 in |
| Doll Size: | 11.5 |
| Item Width: | 5 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Artist: | Mattel |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Wavy Curly |
| Signed By: | Mattel |
| Number of Pieces: | 1 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2004 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | lb |
| Original/Licensed Reproduction: | Licensed Reproduction |
| Features: | Collector Edition Limited Edition Manufactured Removable Clothes Gold Label |
| Unit Quantity: | 1 |
| Doll Complexion: | Varies |
| Character: | Barbie |
| Signed: | Yes |
| Set Includes: | Accessories Doll |
| Material: | Fabric Plastic Vinyl |
| Franchise: | Barbie |
| Series: | Reproduction |
| Type: | Doll Playset |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Adult |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Retro |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Item Weight: | 1.5 lb |
| Product Line: | Reproduction |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.