$239
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 11626027 |
| GTIN: | 0886144610882 |
| Doll Hair Color: | Dark Brown |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Item Length: | 28-inch |
| Doll Size: | 28 in |
| Item Width: | 6 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Straight |
| Number of Pieces: | 1 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2021 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Articulated |
| Unit Quantity: | 1 |
| Doll Complexion: | Dark |
| Character: | Barbie |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Doll |
| Material: | Plastic |
| Franchise: | Barbie |
| Series: | barbie |
| Type: | Doll Playset |
| Ethnicity: | African American |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Collection: | Tie Dye Style Best Fashion Friend |
| Time Period Manufactured: | 2020-Now |
| Item Weight: | 4.5 lb |
| Product Line: | My Size Barbie |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.