$141
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 11624786 |
| MPN: | C0852 |
| GTIN: | 027084104967 |
| Doll Hair Color: | Black |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Doll Size: | 12 in |
| Item Length: | 13 in |
| Item Width: | 9 in |
| Type: | Fashion Doll |
| Set Includes: | Doll |
| Franchise: | My Scene |
| Product Line: | My Scene |
| Material: | Cloth Plastic Vinyl |
| Doll Gender: | Boy Doll |
| Vintage: | Yes |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Antique: | No |
| Year Manufactured: | 2003 |
| Number of Pieces: | 1 |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Occasion: | All Occasions |
| Features: | Collector Toy Removable Clothes Retired |
| Theme: | Music |
| Series: | My Scene |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Signed: | No |
| Personalize: | No |
| Doll Age Group: | Adult Teens Youth |
| Item Weight: | 2 lb |
| Unit Quantity: | 1 |
| Unit Type: | Unit |
| Doll Hair Type: | Wavy |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | River |
| Ethnicity: | Caucasian |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.