$122
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 11623488 |
| GTIN: | 0027084814439 |
| Doll Hair Color: | Yellow |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 11 1/2 |
| Doll Size: | 11 1/2 in |
| Item Width: | 3 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Curly Straight Varies Wavy |
| Signed By: | no |
| Number of Pieces: | 1 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2009 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | oz |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Collector Toy OOAK fashion and beauty doll Accessories clothes and shoes |
| Character: | Barbie Mattel Barbie Doll make a wish doll girl doll |
| Era/Year: | 2009 |
| Signed: | No |
| Material: | Plastic |
| Set Includes: | Doll |
| Franchise: | Mattel |
| Series: | Make A Wish Barbie |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Type: | Fashion Doll |
| Product Type: | Doll(s) with Clothing/Accessories |
| Packaging: | Without Packaging |
| Original/Reproduction: | Original |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Item Weight: | 3oz |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.