$141
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 11622595 |
| MPN: | C5296 |
| GTIN: | 027084122671 |
| Doll Hair Color: | Black |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Item Length: | 13 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Item Width: | 9 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Curly |
| Number of Pieces: | 1 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2003 |
| Vintage: | Yes |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Boy Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Collector Toy Removable Clothes Retired |
| Unit Quantity: | 1 |
| Doll Complexion: | Medium |
| Character: | Sutton |
| Signed: | No |
| Material: | Cloth Plastic Vinyl |
| Set Includes: | Doll Doll Accessories |
| Franchise: | My Scene |
| Series: | My Scene |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | African American |
| Doll Age Group: | Teens Adult Youth |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Music |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Item Weight: | 2 lb |
| Product Line: | Jammin` in Jmaica |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.