$85
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 11599013 |
| GTIN: | 194735175895 |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 14 in |
| Item Width: | 13 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Straight |
| Year Manufactured: | 2025 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Articulated |
| Unit Quantity: | 1 |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Accessories Doll Balance Beam |
| Material: | Plastic |
| Franchise: | Barbie |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Type: | Doll Playset |
| Doll Age Group: | Teens Youth |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Sport |
| Time Period Manufactured: | 2020-Now |
| Item Weight: | 1.5 lb |
| Product Line: | Athlete Barbie |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.