$85
PRODUCT DETAILS
| Brand: | My Little Pony |
| SKU: | 11588196 |
| GTIN: | 630509529841 |
| Color: | Blue |
| Item Length: | 2.8 in |
| Item Width: | 4 in |
| Decade: | 2010s |
| Year Manufactured: | 2016 |
| TV Show: | Friends |
| Suitable For: | Girls |
| Personalize: | No |
| Item Height: | 6 in |
| Character Type: | Animal |
| Features: | Battery Operated |
| Featured Person/Artist: | Shinee |
| Movie/TV Title: | My Little Pony The Movie |
| Character: | Rainbow Dash |
| Signed: | No |
| Toy Type: | Dolls Figures & Plushies |
| Vehicle Type: | Ship |
| Media: | Movie |
| Character Gender: | Female |
| Material: | Plastic |
| Franchise: | My Little Pony |
| Type: | Figure |
| Year: | 2016 |
| Theme: | Movies |
| Time Period Manufactured: | 2010-2019 |
| Character Family: | My Little Pony |
ABOUT My Little Pony
My Little Pony (MLP) is a toy line and media franchise developed by American toy company Hasbro. The ponies feature colorful bodies, manes and a unique symbol on one or both sides of their flanks.