$80
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Transformers |
| SKU: | 11551341 |
| GTIN: | 653569406174 |
| Color: | Multicolor |
| Item Length: | 5 in |
| Item Width: | 3 in |
| Year Manufactured: | 2008 |
| Items Included: | Mixed Lot |
| TV Show: | Transformers |
| Personalize: | No |
| Sport: | Mixed Martial Arts |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Item Height: | 5 in |
| Features: | Transforming Boxed |
| Featured Person/Artist: | Zach Fuller |
| Unit Quantity: | 1 |
| Animation Studio: | Toei Animation |
| Movie: | Transformers Revenge Of The Fallen |
| Character: | REVERB |
| Signed: | No |
| Vehicle Type: | Motorbike |
| Material: | Mixed Materials |
| Scale: | 1 12 |
| Franchise: | Transformers |
| Animal Species: | Alien Robot |
| Series: | Transformers ROTF |
| Type: | Action Figure |
| Transformer Faction: | Decepticon |
| Theme: | Transformers & Robots |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
ABOUT Transformers
Transformers is a media franchise produced by Hasbro toy company. It primarily follows the heroic Autobots and the villainous Decepticons, two alien robot factions at war that can transform into other forms, such as vehicles and animals.