$79
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 11448817 |
| MPN: | HHK51 |
| GTIN: | 0194735069910 |
| Doll Hair Color: | Black Pink |
| Color: | Blue |
| Doll Eye Color: | Pink |
| Item Length: | 10 in |
| Doll Size: | 10.5” |
| Item Width: | 2 in |
| Compatible Doll Size: | 11 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Straight |
| Number of Pieces: | 14 |
| Occasion: | All Occasions |
| Doll Type: | Fashion Doll |
| Year Manufactured: | 2022 |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Item Height: | 11 in |
| Personalized: | No |
| Features: | Adjustable |
| Unit Quantity: | One |
| Doll Complexion: | Light |
| Clothing Type: | Skirt Shoes Boots Coat/Jacket Top Hair Accessories |
| Character: | Draculaura |
| Set Includes: | Backpack Jewelry Outfit Phone Shoes Coat/Jacket Animal Figure Headband Sippy Cup Play Food Sunscreen |
| Material: | Hard Plastic Plastic Fabric |
| Franchise: | Monster High |
| Clothing Style: | Casual |
| Series: | Monster High |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Type: | Fashion Doll |
| Doll Age Group: | Teens |
| Packaging: | Original (Opened) |
| Theme: | Fantasy |
| Time Period Manufactured: | 2020-Now |
| Item Weight: | 14oz. |
| Product Line: | Welcome to Monster High |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.