$78
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Disney Princess |
| SKU: | 11413644 |
| MPN: | 04703 4703 |
| GTIN: | 0039897047034 |
| Doll Hair Color: | Black |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Doll Size: | 14 in |
| Item Length: | 14 in |
| Type: | Toy |
| Year: | 2016 |
| Toy Type: | Dolls Figures & Plushies |
| Packaging: | Original (Opened) |
| Set Includes: | Doll |
| Character Gender: | Female |
| Product Line: | Disney |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Curly Wavy |
| Character: | Moana Disney Princess |
| Occasion: | Christmas |
| Number of Pieces: | 1 |
| Year Manufactured: | 2016 |
| Material: | Plastic Hard Plastic |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Ethnicity: | Asian/Pacific Islander |
| Doll Age Group: | Adult Teens |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Theme: | Cultures & Ethnicities |
| Features: | Bendable Limb |
| Time Period Manufactured: | 2010-2019 |
| Doll Complexion: | Medium Dark |
| Handmade: | Yes |
| Item Weight: | 1.5 lb |
ABOUT Disney Princess
Kids can celebrate the most magical adventures with dolls and playsets inspired by the empowered heroines they love! Disney Princess is a very popular unique toys collection.