$68
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 11356836 |
| MPN: | 25904 |
| GTIN: | 074299259043 |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 11 in |
| Doll Size: | 11.5 in |
| Item Width: | 13 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Curly |
| Number of Pieces: | See description |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 1999 |
| Vintage: | Yes |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Articulated Collector Edition Collector Toy Removable Clothes Special Edition |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Accessories Animal Figure Chair Doll |
| Material: | Vinyl |
| Franchise: | Barbie |
| Type: | Doll Playset |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Ages over 3 years |
| Packaging: | Original (Opened) |
| Theme: | Fantasy |
| Time Period Manufactured: | 1990-1999 |
| Product Line: | Store Exclusives |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.