$88
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 11340562 |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Doll Size: | 12 in |
| Item Length: | 14 in |
| Item Width: | 11" |
| Antique: | No |
| Character: | Barbie |
| Doll Complexion: | Light |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Doll Hair Type: | Curly Wavy |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Features: | Special Edition |
| Franchise: | Holiday Barbie |
| Item Weight: | 3 lb |
| Material: | Hard Plastic Plastic |
| Occasion: | Christmas |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Product Line: | Happy Holidays Barbie |
| Series: | Holiday Barbie |
| Set Includes: | Doll |
| Theme: | Holiday Barbie |
| Time Period Manufactured: | 1990-1999 |
| Type: | Fashion Doll |
| Vintage: | Yes |
| Year Manufactured: | 1993 |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.