$85
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 11337227 |
| GTIN: | 0887961772074 |
| Doll Hair Color: | Black |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Item Width: | 5 in |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Straight |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2019 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie |
| Signed: | No |
| Material: | Plastic |
| Set Includes: | Doll Accessories |
| Franchise: | Barbie |
| Series: | You Can Be Anything |
| Type: | Fashion Doll |
| Doll Age Group: | Adult Teens Youth |
| Theme: | Career |
| Time Period Manufactured: | 2010-2019 |
| Product Line: | Career Barbie |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.