$239
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 11335037 |
| Doll Hair Color: | Varies |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Item Length: | 28 in |
| Doll Size: | 28 in |
| Item Width: | 4 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Straight |
| Number of Pieces: | 4 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2019 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Articulated |
| Unit Quantity: | 1 |
| Doll Complexion: | Dark |
| Character: | Barbie |
| Era/Year: | 2019 |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Doll Shoes Outfit |
| Material: | Plastic |
| Franchise: | Just Play |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | African American |
| Product Type: | Doll(s) |
| Doll Age Group: | Youth Teens |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Collection: | Barbie Fashion Friend |
| Original/Reproduction: | Original |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 2010-2019 |
| Item Weight: | 4 lb |
| Product Line: | My Size Barbie |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.