$104
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 11334905 |
| GTIN: | 0887961772036 |
| Doll Hair Color: | Brown |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Item Length: | 13 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Item Width: | 5 in |
| Doll Hair Type: | Straight |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2019 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Special Edition Collector Edition Collector Toy |
| Doll Complexion: | Medium |
| Character: | Barbie |
| Set Includes: | Doll Accessories |
| Material: | Plastic |
| Franchise: | Mattel |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Teens Adult Youth |
| Time Period Manufactured: | 2010-2019 |
| Country of Origin: | United States |
| Product Line: | Anniversary Dolls |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.