$71
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 11333300 |
| MPN: | 1871 |
| GTIN: | 074299018718 |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Doll Eye Color: | Green |
| Item Length: | 10 in |
| Doll Size: | 11.5 in |
| Item Width: | 4 |
| Antique: | No |
| Shape: | Barbie |
| Doll Hair Type: | Wavy |
| Occasion: | All Occasions |
| Number of Pieces: | 1 |
| Year Manufactured: | 1991 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Collector Edition Special Edition |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Display Stand Doll |
| Material: | Plastic |
| Franchise: | Mattel |
| Series: | Collector`s Edition |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Type: | Fashion Doll |
| Year: | 1991 |
| Doll Age Group: | Adult |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 1990-1999 |
| Item Weight: | 1.5 lb |
| Product Line: | Holiday Barbie |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.