$90
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 11238781 |
| MPN: | 7375 |
| GTIN: | 074299099342 |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 13in |
| Doll Size: | 12 1/2" |
| Item Width: | 5in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Straight |
| Number of Pieces: | 1 |
| Year Manufactured: | 1989 |
| Vintage: | Yes |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Boy Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Doll Complexion: | Medium |
| Character: | Ken |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Doll |
| Material: | Plastic |
| Franchise: | Mattel |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Youth |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Sport |
| Time Period Manufactured: | 1980-1989 |
| Country of Origin: | Malaysia |
| Item Weight: | 11.9oz |
| Product Line: | Western Barbie |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.