$100
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 11229282 |
| MPN: | N5501 |
| GTIN: | 027084679700 |
| Doll Hair Color: | Black |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Item Length: | 11.5 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Artist: | Mattel |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Straight |
| Occasion: | All Occasions |
| Number of Pieces: | 1 |
| Year Manufactured: | 2009 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Boy Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Anatomically Correct Black Label With Original Packaging |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Ken |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Doll Doll Fashion and Accessories |
| Material: | Assorted Vinyl |
| Franchise: | Mattel |
| Series: | Barbie Celebrity Collection |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Youth Teens Adult |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | TV & Movies |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Item Weight: | 2 lb |
| Product Line: | Barbie Collector |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.