$211
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Disney Princess |
| SKU: | 11220729 |
| MPN: | 101Q121G177 |
| GTIN: | 887734326602 |
| Doll Hair Color: | Varies |
| Doll Eye Color: | Varies |
| Item Length: | 32 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Item Width: | 3 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Artist: | Disney |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Varies |
| Occasion: | All Occasions |
| Number of Pieces: | 9 |
| Year Manufactured: | 2018 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Bendable Limb Collector Edition Collector Toy Special Edition Store Exclusive Gift Set Posable Limited Edition Style |
| Unit Quantity: | 9 |
| Doll Complexion: | Varies |
| Character: | Ariel Aurora Belle Cinderella Jasmine Moana Rapunzel Snow White Tiana |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Doll |
| Material: | Plastic |
| Franchise: | Princess Collection |
| Series: | Disney Princess |
| Type: | Doll Playset |
| Ethnicity: | Multiracial |
| Doll Age Group: | Adult Teens Youth |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Movies |
| Time Period Manufactured: | 2010-2019 |
| Item Weight: | 4 lb 10 oz |
| Product Line: | Disney Collection |
ABOUT Disney Princess
Kids can celebrate the most magical adventures with dolls and playsets inspired by the empowered heroines they love! Disney Princess is a very popular unique toys collection.