$72
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Hasbro |
| SKU: | 11216959 |
| GTIN: | 5010996332998 |
| Model: | Age of the Primes |
| Color: | Multicolor |
| Item Length: | 2.5 in |
| Item Width: | 5.5 in |
| Custom Bundle: | No |
| Items Included: | Mixed Lot |
| Year Manufactured: | 2025 |
| TV Show: | Transformers |
| Personalize: | No |
| Sport: | Mixed Martial Arts |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Number in Pack: | 1 |
| Item Height: | 4.5 in |
| Features: | Adjustable Boxed Transforming |
| Unit Quantity: | 1 |
| Animation Studio: | Toei Animation |
| Movie: | Transformers |
| League: | Autobot |
| Character: | Micronus Prime |
| Signed: | No |
| Vehicle Type: | Uni-Bike |
| Scale: | 1 48 |
| Material: | Plastic |
| Franchise: | Transformers |
| Series: | Transformers |
| Type: | Action Figure |
| Transformer Faction: | Autobot |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Transformers & Robots |
| Genre: | Transformers & Robots |
| Time Period Manufactured: | 2020-Now |
| Country of Origin: | Vietnam |
ABOUT Hasbro
Hasbro is a global branded entertainment leader whose mission is to entertain and connect generations of fans through the wonder of storytelling and exhilaration of play. Hasbro delivers engaging brand experiences for global audiences through gaming, consumer products and entertainment, with a portfolio of iconic brands.