$81
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 11104095 |
| MPN: | 04098 |
| GTIN: | 074299040986 |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 11.5" |
| Doll Size: | 11.5" |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Wavy |
| Occasion: | Christmas |
| Number of Pieces: | 1 |
| Year Manufactured: | 1990 |
| Vintage: | Yes |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Gift Set Special Edition |
| Unit Quantity: | 1 |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Doll Doll Accessories Outfit |
| Material: | Plastic |
| Franchise: | Barbie |
| Series: | Happy Holidays |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Type: | Fashion Doll |
| Doll Age Group: | Adult |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 1990-1999 |
| Item Weight: | 2 lb |
| Product Line: | Happy Holidays Barbie |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.