$86
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 11103833 |
| Doll Hair Color: | Black |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Item Length: | 14 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Item Width: | 10 in |
| Antique: | Yes |
| Doll Hair Type: | Wavy |
| Year Manufactured: | 1989 |
| Vintage: | Yes |
| Doll Gender: | Boy Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | With Original Packaging |
| Doll Complexion: | Medium |
| Character: | Ken Rhett Butler |
| Set Includes: | Accessories Doll |
| Material: | Cardboard Fabric Hard Plastic Plastic Vinyl |
| Franchise: | Gone with the Wind |
| Series: | Hollywood Legends |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Adult Teens |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Celebrity |
| Time Period Manufactured: | 1980-1989 |
| Product Line: | Hollywood Legends |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.