$84
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 10985629 |
| Doll Hair Color: | Silver |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 11 1/2 in |
| Item Width: | 7 in |
| Country of Origin: | Malaysia |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Labels & Editions: | Exclusive Limited Edition Sears |
| Doll Hair Type: | Varies |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 1994 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Limited Edition |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie |
| Era/Year: | 1994 |
| Signed: | No |
| Material: | Vinyl |
| Franchise: | Fashion Barbie |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Product Type: | Doll(s) with Clothing/Accessories |
| Doll Age Group: | Adult Teens |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Collection: | Sears Foreign Edition |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 1990-1999 |
| Item Weight: | 1.5 lb |
| Product Line: | Barbie Collector |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.