$291
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 10956628 |
| MPN: | G6145 |
| GTIN: | 027084174397 |
| Item Length: | 26 in |
| Doll Size: | 11 1/2 in |
| Item Width: | 14 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Number of Pieces: | 1 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2005 |
| Vintage: | Yes |
| Personalize: | No |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Retired |
| Unit Quantity: | 1 |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie |
| Signed: | No |
| Material: | Plastic |
| Set Includes: | Accessories Chair Vanity |
| Franchise: | My Scene |
| Type: | Doll Playset |
| Doll Age Group: | Adult Teens Youth |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Product Line: | My Scene Goes Hollywood |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.