$64
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 10926743 |
| MPN: | 16067 |
| GTIN: | 074299160677 |
| Doll Hair Color: | Black |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Item Length: | 7in |
| Doll Size: | 4.4in |
| Item Width: | 9 in |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Curly Wavy |
| Year Manufactured: | 1996 |
| Vintage: | Yes |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Drinks And Wets |
| Doll Complexion: | Medium Dark |
| Character: | Kelly |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Bottle Comb Diaper Diaper Bag Doll Pacifier Rattle Shoes Dress Brush Potty T.P. Syep Step Stool Sink |
| Material: | Cloth Plastic |
| Ethnicity: | African American |
| Type: | Play Doll |
| Doll Age Group: | Youth |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Babies |
| Time Period Manufactured: | 1990-1999 |
| Item Weight: | 1 lb |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.