$165
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 10852709 |
| MPN: | G8080 |
| GTIN: | 027084185508 |
| Doll Hair Color: | Light Brown |
| Doll Eye Color: | Hazel |
| Item Length: | 14 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Item Width: | 7 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Straight Varies |
| Number of Pieces: | 1 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2005 |
| Vintage: | Yes |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Features: | Collector Toy Gold Label Removable Clothes Retired |
| Unit Quantity: | 1 |
| Doll Complexion: | Medium |
| Character: | Marissa Beach Baby |
| Signed: | No |
| Material: | Cloth Fabric Plastic Vinyl |
| Set Includes: | Doll Outfit Purse Shoes |
| Franchise: | Barbie Gold Label |
| Series: | Model Muse Model of the Moment |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Adult Teens Youth |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Item Weight: | 1 lb. 3 oz. |
| Product Line: | Model of the Moment Model Muse |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.