$89
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 10851238 |
| Doll Hair Color: | Red |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 11 in |
| Item Width: | 7 in |
| Artist: | Celia Cruz |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Curly Varies Wavy |
| Number of Pieces: | 1 |
| Occasion: | Celebration |
| Year Manufactured: | 2023 |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Anatomically Correct Black Label Collector Edition |
| Doll Complexion: | Medium |
| Character: | Barbie |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Doll |
| Material: | Hard Plastic Plastic Vinyl |
| Franchise: | Barbie Signature |
| Series: | Inspiring Women Series |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Hispanic/Latino |
| Doll Age Group: | Adult Teens |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Characters |
| Time Period Manufactured: | 2020-Now |
| Country of Origin: | Indonesia |
| Item Weight: | 2 lb |
| Product Line: | Barbie Collector |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.