$222
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 10846907 |
| MPN: | C5280/C3725 |
| GTIN: | 027084122510 |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 17 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Item Width: | 13 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Doll Hair Type: | Wavy |
| Number of Pieces: | 1 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2003 |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Bendable Limb Collector Edition Collector Toy Limited Edition Manufactured Removable Clothes |
| Unit Quantity: | 1 |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie |
| Material: | Fabric Plastic Vinyl |
| Set Includes: | Accessories Display Stand Doll Doll Accessories Armoire Nightstand |
| Franchise: | Barbie |
| Series: | Mattel My Scene My Room Getting Ready |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Type: | Fashion Doll |
| Doll Age Group: | Adult Teens Youth |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Item Weight: | 2 ib. 3 oz. |
| Product Line: | My Scene My Room Getting Ready |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.