$79
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 10846001 |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 13 in |
| Doll Size: | 9 in |
| Item Width: | 10 in |
| Artist: | UNKNOWN |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Straight |
| Number of Pieces: | 5 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2002 |
| Vintage: | Yes |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Anatomically Correct Collector Edition Collector Toy Manufactured No Battery Used Removable Clothes |
| Unit Quantity: | 1 BOX WITH 2 DOLLS AND OTHER STUFF |
| Doll Complexion: | Medium |
| Character: | Kelly |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Accessories Animal Figure Doll DOLLS ANIMALS BOOK |
| Material: | Cloth Plastic Vinyl |
| Franchise: | MATEL |
| Series: | MOTHER GOOSE |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Adult Youth |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Celebrity |
| Time Period Manufactured: | 1960-1969 |
| Item Weight: | 2 lb |
| Product Line: | Barbie Collector |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.