$72
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 10783431 |
| Model: | ROSIE O`DONNELL |
| Doll Hair Color: | Dark Brown |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Item Width: | 9 in |
| Country of Origin: | Unknown |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Artist: | Barbie |
| Antique: | No |
| Labels & Editions: | AUTOGRAPHED |
| Doll Hair Type: | Wavy |
| Signed By: | Rosie O`Donnell |
| Number of Pieces: | 1 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 1999 |
| Vintage: | Yes |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Collector Toy Removable Clothes |
| Unit Quantity: | 1 |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Rosie O`Donnell Barbie Doll |
| Signed: | Yes |
| Set Includes: | Doll Accessories |
| Material: | Vinyl Rubber |
| Franchise: | Barbie |
| Series: | Inspiring Women Series |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | 6+ |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Celebrity |
| Time Period Manufactured: | 1990-1999 |
| Item Weight: | 2 lb |
| Product Line: | Hollywood Barbie & Friends |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.