SALE: $82 (-45%) $149
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 10783272 |
| MPN: | HCB83 |
| GTIN: | 194735006540 |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Doll Eye Color: | Green |
| Doll Size: | 12 in |
| Item Length: | 3 in |
| Item Width: | 7 in |
| Franchise: | Barbie |
| Set Includes: | See photos |
| Artist: | See box or description for details |
| Country of Origin: | See box |
| Packaging: | See description |
| Personalize: | Yes |
| Signed: | See description |
| Signed By: | See description |
| Unit of Sale: | See listing description |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Straight |
| Occasion: | All Occasions |
| Number of Pieces: | 1 |
| Year Manufactured: | 2022 |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Collector Toy Articulated Black Label Collector Edition OOAK |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie |
| Material: | Plastic |
| Series: | Inspiring Women Series |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Type: | Doll |
| Doll Age Group: | Teens Youth Adult |
| Theme: | Outdoor Adventure |
| Time Period Manufactured: | 2020-Now |
| Item Weight: | 251 lb. |
| Product Line: | Barbie Collector |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.