$132
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 10782508 |
| Doll Hair Color: | Brown |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Item Width: | varius |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Straight |
| Occasion: | All Occasions |
| Number of Pieces: | 2 |
| Year Manufactured: | 1997 |
| Vintage: | Yes |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Boy And Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Unit Quantity: | 1 set of 2 |
| Doll Complexion: | Medium |
| Character: | Barbie Ken |
| Signed: | No |
| Material: | Plastic |
| Set Includes: | Accessories Doll Outfit |
| Franchise: | Romeo and Juliet |
| Series: | Romeo and Juliet |
| Type: | Ken And Barbie As Romeo And Juliet Limited Edition |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Adult Teens |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Time Period Manufactured: | 1990-1999 |
| Item Weight: | 1lb 14 oz |
| Product Line: | Together Forever Collection |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.