$146
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 10782267 |
| GTIN: | 0027084746709 |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 11.5" |
| Item Width: | 6 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Doll Hair Type: | Straight |
| Number of Pieces: | 1 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2008 |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Collector Edition Pink Label |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Doll and Box Shown |
| Material: | Cloth Vinyl |
| Franchise: | BARBIE |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Adult Teens Youth |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Transportation |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Country of Origin: | Indonesia |
| Item Weight: | 1.5 lb |
| Product Line: | Pink Label |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.