$85
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 10781916 |
| MPN: | HNY36 |
| GTIN: | 194735153152 |
| Item model number: | HNY36 |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 11 in |
| Item Width: | 10 in |
| Antique: | No |
| Number of Pieces: | 2 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2022 |
| Product Dimensions: | 10 x 2.37 x 12.75 inches |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | boy & girl |
| Cartoon Character: | Peter Pan and Wendy |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Style: | Peter Pan & Wendy |
| Doll Complexion: | Light |
| Release date: | May 3 2023 |
| Educational Objective: | Color Recognition |
| Character: | Peter Pan Wendy |
| Signed: | No |
| Material: | Plastic |
| Set Includes: | Doll |
| Franchise: | Peter Pan |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Type: | Fashion Doll |
| Doll Age Group: | Adult Teens Youth |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Time Period Manufactured: | 2020-Now |
| Item Weight: | 1.08 pounds |
| Product Line: | Disney Barbie Dolls |
| Manufacturer: | Mattel |
| Manufacturer recommended age: | 3 years and up |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.