$102
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 10778267 |
| MPN: | 1434 |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 11 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Straight |
| Occasion: | All Occasions |
| Number of Pieces: | 1 |
| Year Manufactured: | 1991 |
| Vintage: | Yes |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Doll Complexion: | Medium Light |
| Character: | Barbie |
| Signed: | No |
| Material: | Plastic Vinyl |
| Set Includes: | Accessories Doll |
| Franchise: | Barbie |
| Series: | Sand & Sun Series |
| Type: | DOLL |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 1990-1999 |
| Item Weight: | 1 lb |
| Country of Origin: | Malaysia |
| Product Line: | Sun & Beach Barbie |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.