$62
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 10777940 |
| Doll Eye Color: | Purple |
| Doll Hair Color: | Dark Brown |
| Item Width: | 3 in |
| Doll Size: | 11 1/2 in |
| Item Length: | 11 1/2 in |
| Artist: | Unknown |
| Character: | Lea |
| Doll Complexion: | Medium |
| Custom Bundle: | No |
| Labels & Editions: | Movin` Groovin` |
| Era/Year: | 2003 |
| Product Line: | Movin` Groovin` Barbie |
| Material: | Plastic |
| Personalize: | No |
| Series: | Movin` groovin` |
| Type: | Fashion Doll |
| Features: | With Original Packaging |
| Antique: | No |
| Year Manufactured: | 1997 |
| Signed: | No |
| Ethnicity: | Hispanic/Latino |
| Doll Hair Type: | Varies |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Set Includes: | Easy Walking Handle Boots Stamp Pad |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Franchise: | Barbie |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.