$98
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Disney Princess |
| SKU: | 10772956 |
| MPN: | T4850 T3954 |
| GTIN: | 027084899801 |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Color: | Blue |
| Doll Hair Color: | Black |
| Item Width: | 2 in |
| Item Length: | 12 in |
| Compatible Doll Size: | 9 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Country of Origin: | Indonesia |
| Features: | Vintage |
| Doll Age Group: | Teen |
| Custom Bundle: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Personalize: | No |
| Time Period Manufactured: | Barbie Contemporary (1973-Now) |
| Number of Pieces: | 1 |
| Doll Complexion: | Dark |
| Unit Type: | Unit |
| Occasion: | All Occasions |
| Ethnicity: | African American |
| Vintage: | Yes |
| Doll Hair Type: | Straight |
| Clothing Type: | Ball Gown |
| Material: | Plastic |
| Clothing Style: | Formal |
| Year Manufactured: | 2009 |
| Product Line: | Disney Barbie Dolls |
| Character: | Disney Princess Princess Tiana Tiana |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Item Weight: | 0.5 lb |
| Doll Type: | Play Doll |
| Franchise: | The Princess and the Frog |
| Unit Quantity: | 1 |
| Antique: | No |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Type: | Play Doll |
| Original/Reproduction: | Original |
ABOUT Disney Princess
Kids can celebrate the most magical adventures with dolls and playsets inspired by the empowered heroines they love! Disney Princess is a very popular unique toys collection.