$126
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 10658228 |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 11.5 in |
| Doll Size: | 11.5 in |
| Item Width: | 3 in |
| Country of Origin: | Indonesia |
| Artist: | Robert Best |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Wavy Long and Wavy Long |
| Year Manufactured: | 2008 |
| Vintage: | Yes |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Pink Label Removable Clothes Collector Toy Bendable Limb Timeless Treasure Collector Edition |
| Certificate of Authenticity: | Yes |
| Doll Complexion: | Light |
| Doll Stand Included: | Yes |
| Character: | Barbie |
| Set Includes: | Accessories Doll Doll Accessories Jewelry Outfit Shoes Original Packaging |
| Franchise: | Barbie |
| Series: | Glamour |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Adult |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Product Line: | Anniversary Dolls |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.