$72
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 10656469 |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Item Width: | 12in. |
| Product Line: | Barbie Collector |
| Year Manufactured: | 2005 |
| Features: | Collector Edition |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Artist: | Mattel |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Wavy |
| Number of Pieces: | 1 |
| Occasion: | Christmas |
| Vintage: | Yes |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Licensed Reproduction |
| Unit Quantity: | One Doll And Stand |
| Doll Complexion: | Medium Light |
| Character: | Barbie |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Doll |
| Material: | Vinyl |
| Franchise: | Maytel |
| Series: | Bob Mackie |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Youth Teens |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Holidays |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Item Weight: | 2.5 lb |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.