$84
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 10625871 |
| MPN: | 28378 |
| GTIN: | 074299283765 |
| Doll Hair Color: | Light Brown |
| Doll Eye Color: | Green |
| Item Length: | 11.5 in |
| Doll Size: | 11.5 in |
| Item Width: | 2 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Doll Hair Type: | Straight Wavy |
| Number of Pieces: | 1 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2000 |
| Vintage: | Yes |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Collector Edition Anatomically Correct Articulated Collector Toy Removable Clothes Special Edition Vintage Retired |
| Unit Quantity: | 1 |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie |
| Set Includes: | Doll Skirt Sleeveless Sweater Jacket Socks Shoes Earrings Scarf Pom-Pom Megaphone Doll Stand Certificate Of Authenticity |
| Material: | Fabric Vinyl Plastic |
| Franchise: | Coca-Cola Barbie Series |
| Series: | Coca-Cola Series |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Teens Adult |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Item Weight: | 1.5 lb |
| Product Line: | Barbie Collector |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.