$85
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Disney Princess |
| SKU: | 10579963 |
| GTIN: | 678352310094 |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 15 in |
| Doll Size: | 14 in |
| Item Width: | 8 in |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Curly |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2013 |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Licensed Reproduction |
| Item Height: | 14 in |
| Features: | With Original Packaging Collector Toy |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Elsa |
| Material: | Plastic |
| Set Includes: | Doll |
| Franchise: | Frozen |
| Type: | Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Toddler |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | TV & Movies |
| Time Period Manufactured: | 2010-2019 |
| Character Family: | Disney Frozen |
| Item Weight: | 5 lb |
| Product Line: | Disney Barbie Dolls |
ABOUT Disney Princess
Kids can celebrate the most magical adventures with dolls and playsets inspired by the empowered heroines they love! Disney Princess is a very popular unique toys collection.